Prečo študovať na FF UKF v Nitre?

• 13. marca 2024
    • Sme rešpektovanou vzdelávacou a vedeckou inštitúciou doma i v zahraničí.
    • Máme dlhodobú, viac ako šesťdesiatročnú tradíciu v poskytovaní vysokoškolského vzdelávania v humanitných odboroch.
    • Sme jednou z najväčších filozofických fakúlt na Slovensku.

Prečo si teda vybrať našu fakultu?

• Naše študijné programy sú plne akreditované
    V roku 2024 získala Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre ako prvá veľká verejná univerzita na Slovensku inštitucionálnu akreditáciu od Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAAVŠ). Univerzita tým získala právo vytvárať, uskutočňovať a upravovať študijné programy v jednotlivých študijných programoch, čím dokážeme flexibilne reagovať na požiadavky trhu práce a spoločnosti.

štúdium bakalárske programy denné magisterské programy denné

• Bez prijímačiek
    Na takmer všetky študijné programy bakalárskeho štúdia (s výnimkou marketingovej komunikácie a reklamy) prijímame bez prijímacích skúšok, väčšinou na základe posúdenia výsledkov zo strednej školy.
  • Voľná kombinovateľnosť predmetov učiteľského štúdia
    Iba u nás si môžeš voľne vybrať kombináciu predmetov učiteľského štúdia, a to aj medzi fakultami. Chceš učiť históriu a biológiu? U nás žiadny problém!
  • Prispôsob si rozvrh!
    Pri študijných programoch s väčším počtom študentov máš možnosť prispôsobiť si termíny jednotlivých predmetov napríklad svojmu dochádzaniu alebo ďalším aktivitám.
  • Dôraz na prax
    V rámci vzdelávania kladieme veľký dôraz na prax a aplikáciu poznatkov, čo sa prejavuje v širokom rozsahu pedagogickej praxe v učiteľských študijných programoch a intenzívnou spoluprácou s externými inštitúciami pri zabezpečovaní odbornej praxe v neučiteľských študijných programoch.
  • Kvalita
    Budú Ťa učiť odborne fundovaní pedagógovia, akceptovaní odborníci vo svojich oblastiach na domácom i medzinárodnom poli. Naša Katedra translatológie má ako jediná na Slovensku certifikát EMT (European Master’s in Translation), čím sa naše magisterské štúdium prekladateľstva a tlmočníctva zaradilo do siete najkvalitnejších prekladateľských študijných programov európskych vysokých škôl s oprávnením používať značku a logo EMT.
  • Zaujíma nás, ako dokážeš svoje poznatky uplatniť pri samostatnej tvorivej práci
    Štátna skúška na bakalárskom stupni štúdia pozostáva iba z obhajoby bakalárskej práce. Všímame si, ako vieš uplatniť získané poznatky, vedomosti a zručnosti pri samostatnej tvorivej práci. Žiadna bifľovačka, žiadny stres z ťahania otázok! 😉
  • Nebude to len o štúdiu!
    U nás máš možnosť širokého študentského vyžitia — Októberfest, Imatrikulačný ples, Študentské dni nitrianskych univerzít, to je len malá ochutnávka z najväčších podujatí, ktoré môžeš počas štúdia zažiť!
  • Uplatni u nás svoje nadanie!
    Takisto Ti ponúkame aj ďalšie možnosti individuálneho uplatnenia — môžeš sa zapojiť do kurzov kreatívneho písania, prezentovať svoju tvorbu na Literárnych večeroch v Univerzitnom tvorivom ateliéri, aktívne pôsobiť v študentskom divadle VYDI a mnoho, mnoho iného.

Ešte váhaš? Príď k nám a presvedč sa! Prihlášku na bakalárske štúdium si môžeš podať do 31. marca 2024 na tomto linku.

Tešíme sa na Teba! 😊