• 11. júla 2024

Nitra, milá Nitra 2024

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre prispela do programu slávností „Nitra, milá Nitra 2024“, ktorá sa konala pri príležitosti štátneho sviatku sv. Cyrila a Metoda.

• 11. júla 2024

Medzinárodná vedecká konferencia „20 rokov s Európskou úniou“

V dňoch 25. a 26. júna 2024 sa na pôde Katedry filozofie a politológie stretli pedagógovia, politológovia, študenti a doktorandi z krajín Vyšehradskej štvorky (V4), aby si pri príležitosti 20. výročia vstupu do Európskej únie v rámci medzinárodnej vedeckej konferencie vymenili skúsenosti a postrehy z tejto výnimočnej, historickej udalosti.

• 4. júla 2024

Študenti KMKAR oslovili vďaka svojim projektom viac ako 61 tisíc ľudí

Nitra 2. Júl 2024 – Študenti druhého ročníka Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy (KMKAR) Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre sa po dlhej a náročnej realizácii môžu konečne radovať z úspechov svojich marketingových projektov.

• 3. júla 2024

Ulijanky v unikátnom projekte

Spevácka skupina Ulijanky, zložená zo súčasných a bývalých študentiek odboru etnológia FF UKF v Nitre, ktorá pôsobí pod vedením doc. PhDr. M. Jágerovej, PhD., na oddelení etnológie ÚMKTKE FF UKF, sa intenzívne pripravuje na sériu koncertných podujatí.

Rektor UKF v Nitre ocenil veľvyslankyňu Talianska

Vedenie Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre ocenilo dlhodobú kvalitnú spoluprácu, pomoc a finančnú podporu Veľvyslanectva Talianskej republiky na Slovensku.

Opustil nás dlhoročný kolega a priateľ Jožko Lysý

Katedra filozofie a politológie spolu s Filozofickou fakultou UKF v Nitre s veľkým zármutkom prijala oznámenie, že nás 30. júna 2024 vo veku nedožitých 74 rokov predčasne opustil náš dlhoročný kolega, učiteľ, politológ a politický filozof, no najmä vzácny človek a priateľ s veľkým srdcom prof., PhDr. Jozef Lysý, CSc.

Erasmus+ stáž s Kierkegaardom

Mobilitu absolvovali študenti španielskeho jazyka učiteľského a prekladateľského zamerania a doktorandi z lingvodidaktiky.

• 1. júla 2024

Rektor UKF vymenoval nových docentov

Filozofická fakulta UKF v Nitre má nových docentov. Dekréty o udelení vedecko-pedagogického titulu „docent“ im 27. mája 2024 odovzdal rektor UKF.

• 25. júna 2024

LINNER s podtitulom Eyes OPEN//Eyes CLOSED

V pondelok 10. júna 2024 sa v priestoroch Univerzitného tvorivého ateliéru konalo podujatie LINNER s podtitulom Eyes OPEN//Eyes CLOSED.