Nitrianski italianisti z Filozofickej fakulty úspešným riešiteľom medzinárodného projektu

• 11. októbra 2024

Počas letných mesiacov mali taliančinári z rôznych študijných programov, pre ktorých jazykové kurzy zabezpečuje Katedra romanistiky a germanistiky FF UKF možnosť vyskúšať si, ako sa študuje jazyk na diaľku. Pod vedením hlavnej tútorky doc. Natálie Rusnákovej sa vybraní študenti zúčastnili pilotného testovania špecializovaných didaktických modulov, ktoré Univerzite Konštantína Filozofa poskytlo konzorcium talianskych univerzít ICoN ako jednému zo zahraničných partnerov projektu „UniVerso: Italia Europa. Per l’internazionalizzazione del sistema universitario: lingua e cultura italiana ed europea in ambiente digitale“. Naši študenti tak mohli v asynchrónnej podobe „ochutnať“ spôsob, akým sa jazykové vzdelávanie etabluje na on line platformách, ktoré sa stávajú štandardnou súčasťou komplexného prístupu k jazykovému vzdelávaniu. Popri rozvíjaní samotného jazyka sa moduly venovali aj špecializovaným témam z oblasti občianskej výchovy, dejín jazyka a talianskej spoločnosti, či témam z oblasti moderných technológií. S radosťou si dovolím  sprostredkovať aj informáciu, že skupina taliančinárov z nitrianskej UKF patrila medzi najúspešnejšie v záverečnom testovaní. Ďakujem zapojeným študentom a teším sa z ich úspechu.

Text a obrázky: Natália Rusnáková
a konzorcium ICoN:  https.//internazionalizzazione.italicon.it