Matičná esej a slávnostné vyhlásenie výsledkov

• 19. júna 2023

Matica slovenská, v rámci najstaršieho literárneho podujatia na Slovensku Slovesná jar, zorganizovala dňa 8. júna 2023 v aule Biblickej školy v Martine podujatie pod názvom Literatúra v čase. Popri klasických stretnutiach s básnikmi a prozaikmi nechýbali prezentácie najnovších knižných titulov a slávnostné vyhodnotenie celoslovenskej súťaže Matičná esej 2022, či pripomenutie jubileí viacerých slovenských spisovateľov. Celoslovenská súťaž Matičná esej sa organizovala k Roku odkazu štúrovcov, pričom súťažiaci mali možnosť písať esej na vopred stanovené témy. Uvedenej súťaže sa zúčastnili aj študenti z našej univerzity a je potešujúce, že obsadili popredné miesta.

Prvé miesto získala študentka Timea Bačová, v súčasnosti absolventka bakalárskeho štúdia v odbore učiteľstvo matematiky a slovenského jazyka a literatúry z UKF v Nitre.

Druhé miesto sa podarilo získať študentke Bianke Sulyanovej, absolventke bakalárskeho štúdia v odbore učiteľstvo biológie a slovenského jazyka a literatúry z UKF v Nitre.

Tretie delené miesto bolo udelené študentovi Dominikovi Čamajovi z Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy z UKF v Nitre.

Študentov na súťaž pripravila vyučujúca PaedDr. Renáta Hlavatá, PhD. – predsedníčka Jazykového odboru Matice slovenskej v spolupráci so Slovenským literárnym ústavom Matice slovenskej.