Pošlite online žiadosť a získajte štipendium

• 25. júna 2024

Aj budúci prváci na UKF v Nitre sa môžu uchádzať o vysokú finančnú podporu z rezortu školstva. Podať žiadosť treba do 1. júla 2024.

Aktuálni maturanti, ktorí zostanú študovať na Slovensku, majú možnosť získať štipendium minimálne 9 000 € na tri roky. Štipendista dostane 300 € mesačne. Pri nedostatkových odboroch je výška štipendia až 16 500 € na tri roky. Preto aj budúci prváci, ktorí sa rozhodnú študovať na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, majú šancu získať túto vysokú finančnú podporu na svoje vysokoškolské štúdium. Financie poskytuje rezort školstva v rámci štipendijnej schémy „Študujem doma, Slovensko ma odmení“, ktorá je financovaná z Plánu obnovy a odolnosti SR. Štipendium je určené pre najtalentovanejších absolventov stredných škôl, ktorí budú pokračovať v štúdiu na vysokej škole na Slovensku výhradne v dennej forme štúdia.

O štipendium je možné sa uchádzať v jednej z dvoch kategórií:

• najväčšie talenty spomedzi slovenských maturantov
  • nadpriemerní študenti, ktorí sú zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo patria do špecifických znevýhodnených skupín.

Každý uchádzač bude posudzovaný iba v jednej kategórii. Žiadosť o štipendium sa podáva do 1. júla 2024 výlučne elektronicky prostredníctvom užívateľského profilu. Všetky dôležité informácie spolu s možnosťou podať online žiadosť o štipendium záujemcovia nájdu TU.