Španielske veľvyslanectvo opäť podporí lektora španielskeho jazyka

• 26. mája 2023

Filozofickú fakultu UKF v Nitre poctila svojou návštevou veľvyslankyňa Španielskeho kráľovstva v Bratislave, Lorea Arribalzaga Ceballos. Spolu s dekanom Filozofickej fakulty prof. Martinom Hetényim 4. mája 2023 podpísali Memorandum o porozumení pre poskytnutie dotácie a podpory pre lektora španielčiny v nasledujúcom akademickom roku 2023/2024. Hlavným cieľom Memoranda je podporiť štúdium španielskeho jazyka vytvorením nového lektorského miesta, prispieť k rozvoju španielčiny i k ďalšej akademicko-inštitucionálnej spolupráce. Na základe poskytnutia finančnej dotácie, ale aj vďaka výberu vhodného kandidáta, nový lektor španielskeho jazyka bude môcť v nasledujúcom akademickom roku poskytovať odbornú asistenciu pri výučbe španielčiny na Katedre romanistiky a germanistiky Filozofickej fakulty UKF v Nitre.

Text: PhDr. Daša Nováčiková, PhD.
Foto: PaedDr. Peter Horváth