Októbrové Jazykové centrum v znamení žurnalistiky

• 3. novembra 2015

Dňa 19. októbra 2015 pricestoval na našu univerzitu nezvyčajný návštevník z ďalekej Indonézie – Dandi Supriadi, pedagóg katedry žurnalistiky na Universitas Padjadjaran v Dosene v Indonézii, ktorý momentálne vedecky pôsobí v oblasti internetovej

žurnalistiky na Gloucesterskej univerzite v Cheltenhame vo Veľkej Británii. Začínal ako reportér, neskôr si vyskúšal prácu v rozhlase a napokon prácu editora v internetových médiách. Momentálne je lektorom nových médií na vysokej škole a tiež redaktorom v Bandung Citizen Magazine.

Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre navštívil na pozvanie Jazykového centra Filozofickej fakulty a pre študentov žurnalistiky si pripravil dve prednášky. V nich predstavil svoju krajinu, univerzitu, neľahkú prácu novinára v miestnych podmienkach a tiež nové možnosti, ktoré žurnalistike poskytujú moderné technológie.

Viac sa o prednáške dočítate v univerzitnom časopise Náš čas.

Autor článku: Michaela Harabišová
Editor článku: Mgr. Jana Krajčovičová