Erasmus+ spolupráca UKF s Alžírskom

• 23. februára 2024

Dňa 19. februára 2024 privítala prorektorka pre medzinárodné vzťahy Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, doc. PhDr. Martina Pavlíková, PhD., a dekan Filozofickej fakulty, prof. PhDr. Martin Hetényi, PhD., delegáciu z Badji Mokhtar – Annaba University v Alžírsku, pod vedením prorektora pre medzinárodné vzťahy, prof. Hocine MAOUI, a prof. Mohameda Yazida Bendjeddou. Pracovné stretnutie sa uskutočnilo v rámci projektu 2022-1-SK01-KA171-HED-000078497 (Kľúčová akcia 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov/Mobilitné projekty vysokých škôl medzi krajinami programu a partnerskými krajinami). Mobility profesorov a študentov z Badji Mokhtar – Annaba University sú súčasťou trojročného projektu mobilít a spolupráce pedagógov a študentov oboch univerzít.

Pracovné rokovania sa niesli v priateľskom a otvorenom duchu, pričom zástupcovia oboch univerzít vyjadrili podporu rozšíreniu spolupráce na ďalšie pracoviská, prípadne fakulty. Aktuálne dvoch pedagógov a štyroch študentov z Alžírska prijala Katedra anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty.
V predchádzajúcich mesiacoch už Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre navštívili štyri pedagogičky z Annaby, a to Souad Rahmouni, dr. Meriem Chebel, dr. Rahil Dellali a prof. Fella Benabed. Popri prebiehajúcich učiteľských mobilitách sú aktuálne na stáži na Katedre anglistiky a amerikanistiky, FF UKF v Nitre, dve študentky a dvaja študenti z Annaby, Amira Gouasmi, Ghalia Bendjeda, Fares Ahmouda a Raid Attab.

Vďaka spolupráci medzi doc. PhDr. Máriou Hrickovou, PhD., z UKF v Nitre a prof. Fellou Benabed je Badji Mokhtar – Annaba University aktívnym partnerom UKF aj v projekte KEGA 009UKF-4/2022 Poetry as lingua franca – Effective approaches to teaching poetry as a vehicle for personal growth within the context of international cross-cultural communication a v projekte Erasmus+ 2022-1-SK01-KA220-SCH-000085134 Fostering Students’ Interdisciplinary Competence through the Action-Oriented Approach and Collaborative Online International Learning.

Text: doc. PhDr. Mária Hricková, PhD., FF – Katedra anglistiky a amerikanistiky
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií